- Masteveien 8, 1481 Hagan
- Nyhet
- Vinterprodukter
- 19. november 2025
Flexi Heater 750H – kraftig hybrid teletiner for krevende vinterforhold
Dia Proff Norge AS lanserer nå Flexi Heater 750H, en ny toppmodell utviklet for profesjonell teletining i utfordrende klima. Den økende etterspørselen etter kraftigere og mer miljøvennlige løsninger har gjort behovet tydelig; en maskin som kombinerer høy ytelse, fleksibel drift og lavere utslipp – dette er løsningen.

Pålitelig, 130 kW varmeeffekt og hybrid drift
Den nye modellen bygger videre på det etablerte Flexi Heater-konseptet og leverer hele 130 kW varmeeffekt. Med 750 meter varmeslange fordelt på tre tromler dekker den et arbeidsområde på opptil 230 m², noe som gjør den godt egnet for entreprenører, utleiefirmaer og andre fagmiljøer som arbeider med tele og vintergrunn.
Hybrid drift gjør at Flexi Heater teletineren kan kjøres både elektrisk og på diesel. Det gir høy fleksibilitet i felt og gjør modellen til et attraktivt valg i områder med strenge utslippskrav.

Klar for vinterens utfordringer
Flexi Heater 750H er utviklet med fokus på driftssikkerhet, enkel betjening og lavt vedlikehold. Et oversiktlig kontrollpanel, rask oppstart og automatisk temperaturstyring gjør arbeidet effektivt selv under ekstreme forhold. Den kompakte og robuste konstruksjonen forenkler både transport og håndtering.
Teletineren er nå tilgjengelig for bestilling hos Dia Proff Norge AS. Selskapet fortsetter satsingen på innovative løsninger som støtter profesjonelle aktører over hele landet – også når vinteren er på sitt mest krevende.

Ny toppmodell
Flexi Heater 750H Hybrid
Elektrisk eller diesel
Leasing og kjøp
Kontakt
Carl Ronny Olsen
Daglig leder, Dia Proff Norge AS
Direkte: +47 951 60 053
Sentralbord: +47 67 06 73 30
E-post: post@diaproff.no
I denne saken
I denne saken
Del saken





